Plávanie a saunovanie - Súkromná športová materská škola

Prejsť na obsah
PLÁVANIE A SAUNOVANIE
2x TÝŽDENNE, KVALITNE
Plávanie a saunovanie patrí k nadštandardným výhodám výchovy a vzdelávania v našej materskej škole a zároveň najobľúbenejším činnostiam našich detí.

Plávanie je ideálna aktivita ako sa udržať v zdraví a kondícii po celý život. Je to aktivita vhodná pre každú vekovú kategóriu. Zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela. Plávaním sa precvičujú veľké svalové skupiny aj drobné svaly. Označuje sa za ideálneho kandidáta pri redukcii telesnej hmotnosti, pri ktorom sú chránené kĺby. Efektivitu plávania znásobuje pravidelnosť a primeraná intenzita. V našej materskej škole patrí plávanie k pravidelným 2 x týždenne zaradeným a odborne vedeným aktivitám, ktoré podporujú správne držanie tela, svalový vývin, vývin dýchacej  a obehovej sústavy a preventívne pôsobia proti nadváhe, či obezite a iným ochoreniam. Táto pravidelná aktivita je zabezpečovaná v školskom bazéne, osadenom priamo v budove materskej školy. Špecifická je v materskej škole úprava bazénovej vody ozonizáciou a UV žiarením. Ide o najmodernejšiu technológiu udržiavania bazénovej vody, vhodnú aj pre deti od narodenia.

Saunovanie – pobyt v saune napomáha z tela vyplavovať škodlivé látky. Z pozitívnych účinkov sauny dokáže telo čerpať až šesť dní. Saunovanie od malička patrí spolu s otužovaním, pohybom a zdravou stravou k faktorom zabezpečujúcim zdravie dieťaťa. (zaujímavosť: fínski rodičia svoje deti berú do sauny hneď po zaschnutí pupočníka) Optimálnym vekom začatia saunovania je 2 – 3 roky. V našej materskej škole sa deti saunujú v infrasoľnej saune. Účinky saunovania: podporuje imunitný systém, zrýchlenie krvného obehu, čím zlepšuje elasticitu ciev, znižuje hmotnosť potením, zlepšuje stav ekzémov a jaziev...
Návrat na obsah